Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 69 İşçi Alımı Yapılacağını duyurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 69 İşçi Alımı Yapılacağını duyurdu
Yayınlama: 01.04.2024
84
A+
A-

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı taşra teşkilatları bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile farklı unvanlarda çok sayıda işçi alımı yapılacağını duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafında yayınlanan ilanda 4857 sayılı İş Kanunu ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 69 (altmış dokuz) sürekli işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir.

İlgili ilana başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru belgeleri, başvuru tarihleri ve kadro dağılımı haberimizin devamında.

Başvuru Şartları Neler?

Adayların, başvurunun son günü itibarıyla aşağıda yer alan tabloda başvuruda bulunacağı ünvan ile ilgili başvuru şartlarını taşıması gerekmekte olup denizcilikle ilgili yeterlik (belge) ile hizmet şartı başta olmak üzere diğer belirtilen şartları sağlamayanların başvuruları değerlendirilmeye alınmayacak ve yapılacak olan noter kura çekilişine dahil edilmeyecektir,

Adayların, sadece 1 (bir) başvuru hakkı olacak ve birden fazla başvuru yapıldığının tespit edilmesi halinde adayın hiçbir başvurusu kabul edilmeyecektir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İşçi Alımı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İşçi Alımı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İşçi Alımı

Diğer İlgili İlanlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İşçi Alımı

Diğer Detaylar

  • Başvurular sonucunda İŞKUR tarafından Bakanlığımıza gönderilen listede yer alan adaylardan, Bakanlığımız internet sitesinde (www.uab.gov.tr/duyurular) yayımlanacak duyuru ile başvuru evrakları talep edilecek olup evrak incelemesi neticesinde şartları sağlayan adaylar arasından noter kura çekilişi ile açık iş sayısının her il ve ünvan için 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. (Noter kura çekilişi sonucu işe yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmez)
  • İŞKUR üzerinden başvuruda bulunan adaylara ait listenin Bakanlığımız sitesinde yayımlanmasından sonra adayların, hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri, diğer bilgilendirme işlemleri ve yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınava ilişkin bilgiler Bakanlığımız internet sitesinde (www.uab.gov.tr/duyurular) ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
  • İlanda belirtilen başvuru şartlarını sağlayanlar arasından sözlü ve/veya uygulamalı sınava katılacak adaylara ait noter kura çekilişi 06.05.2024 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı merkez kampüsünde (Hakkı Turayliç Caddesi No:5 Emek Çankaya / ANKARA) noter tarafından gerçekleştirilecek olup noter kura işlemlerine ilişkin tüm duyurular Bakanlığımız internet sitesinden (www.uab.gov.tr/duyurular) yayımlanacaktır.
  • İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında Bakanlığımızca geçersiz sayılabilecektir. Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya gerçeğe aykırı belge verdiği tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacaktır. Atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Ayrıca, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya gerçeğe aykırı belge verdiği tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.
  • Sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucunda sıralamaya girerek başarılı olan ve atamaya hak kazanan asıl adayların, haklarında yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırmasının olumlu sonuçlanmasına müteakip atama işlemleri başlatılacaktır.
  • Atanan işçi personelin deneme süresi en çok 60 (altmış) gün olup deneme süresinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresine gerek olmaksızın tazminatsız feshedilecektir.
  • Diğer hususlarla ilgili mevzuat hükümleri gereğince işlem tesis edilecektir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İşçi Alımı 2024 Başvuru

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işçi alımı ilanına 01.04.2024 – 05.04.2024 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresi (esube.iskur.gov.tr) üzerinden yapmaları gerekmektedir.

İletişim Bilgileri

  • Adres : Hakkı Turayliç Cad. No:5 Emek Çankaya/ANKARA
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü
  • Telefon : 0312 203 10 00 / 1330-1309-1260-3199-3683

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.