Türkiye Enerji Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) Personel Alımı 2024 – Başvuru Formu

Türkiye Enerji Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) Personel Alımı 2024 – Başvuru Formu
Yayınlama: 05.04.2024
94
A+
A-

Türkiye Enerji Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) İstanbul ve Ankara yerleşkeleri bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile farklı unvanlarda çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu.

TENMAK tarafından yayınlanan ilanda İstanbul ve Ankara yerleşkeleri bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Mühendis, Fizikçi, Kimyager, Tekniker, Teknisyen unvanlarında toplam 76 sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

TENMAK personel alımı ilanı ilanında yer alan başvuru şartları, başvuru belgeleri, başvuru tarihleri gibi tüm detaylar yazımızın devamında.

Hangi Unvanlarda Personel Alımı Yapılacak?

TENMAK tarafından yayınlanan ilanda İstanbul ve Ankara yerleşkeleri bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Mühendis, Fizikçi, Kimyager, Tekniker, Teknisyen unvanlarında toplam 76 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

PozisyonPersonel Alımı
Destek Personeli19 Kişi
Koruma ve Güvenlik Görevlisi20 Kişi
Mühendis7 Kişi
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni20 Kişi
Fizikçi1 Kişi
Kimyager1 Kişi
Tekniker4 Kişi
Teknisyen3 Kişi
TENMAK Personel Alımı 2024

Diğer İlgili İlanlar

Sınav Başvuru Şartları

TENMAK personel alımı ilanında başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan genel ve özel başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (Lisans) pozisyonuna başvuracak adaylar için;

Tabloda belirtilen ilgili fakültelerin lisans bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak,

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-Lisans)’ndan KPSSP3 puan türünden asgari 65 (altmış beş) puan almış olmak.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (Ön Lisans) pozisyonuna başvuracak adaylar için;

 • Tabloda belirtilen ilgili ön lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak,
 • ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-Ön Lisans)’ndan KPSSP93 puan türünden asgari 65 (altmış beş) puan almış olmak.

Mühendis, Fizikçi, Kimyager, Biyolog pozisyonlarına başvuracak adaylar için;

 • Tabloda belirtilen ilgili lisans bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak,
 • ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-Lisans)’ndan KPSSP3 puan türünden asgari 70 (yetmiş) puan almış olmak,
 • İngilizce dilinden geçerliliği bulunan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)’ndan en az 60 (altmış) puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen başka bir belgeye sahip olmak.

Tekniker pozisyonuna başvuracak adaylar için;

 • Tabloda belirtilen ilgili ön lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim
 • Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak,
 • ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-Ön Lisans)’ndan KPSSP93 puan türünden asgari 60 (altmış) puan almış olmak.

Teknisyen pozisyonuna başvuracak adaylar için;

 • Mesleki ve teknik eğitim veren liselerin tabloda belirtilen ilgili bölümlerinden mezun olmak,
 • ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS Ortaöğretim)’ndan KPSSP94 puan türünden asgari 50 (elli) puan almış olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adaylar için;

 • Üniversitelerin ön lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak,
 • ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-Ön Lisans)’ndan KPSSP93 puan türünden asgari 60 (altmış) puan almış olmak,
 • 10/6/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 • Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartının önlü, arkalı ve okunaklı olacak şekilde taratılarak Kariyer Kapısına yüklenmesi gerekmektedir. Bu şekilde yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.)
 • Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
 • Erkek adaylar için 170 cm’den, kadın adaylar için 160 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsiden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’ten fazla, 13’ten az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+15=85’ten fazla, 70-13=57’den az olmaması gerekmektedir.)
 • Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak,
 • Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

Destek Personeli (Aşçı Yardımcısı) pozisyonuna başvuracak adaylar için;

 • Tabloda belirtilen ilgili ön lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak,
 • ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-ÖnLisans)’ndan KPSSP93 puan türünden asgari 60 (altmış) puan almış olmak.
 • Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş)yaşını doldurmamış olmak,

Destek Personeli (Temizlik) pozisyonuna başvuracak adaylar için;

 • Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak,
 • ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS Ortaöğretim)’ndan KPSSP94 puan türünden asgari 50 (elli) puan almış olmak,
 • Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
 • Fiilen en az 60 gün Temizlik hizmetinde çalıştığını belgelemek, (e-Devlet üzerinden alınacak meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü)
 • Temizlik görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak.

Destek Personeli (Bulaşıkçı) pozisyonuna başvuracak adaylar için;

 • Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak,
 • ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS Ortaöğretim)’ndan KPSSP94 puan türünden asgari 50 (elli) puan almış olmak.
 • Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
 • Fiilen en az 60 gün Temizlik veya Bulaşık hizmetinde çalıştığını belgelemek, (e-Devlet üzerinden alınacak meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü)
 • Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak.
TENMAK Personel Alımı 2024
TENMAK Personel Alımı 2024
TENMAK Personel Alımı 2024
TENMAK Personel Alımı 2024

TENMAK Personel Alımı 2024 – Başvuru Şekli

Türkiye Enerji Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) personel alımı ilanına başvurular 22/04/2024 – 29/04/2024 tarihleri arasında saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinde Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek olup, adaylar giriş sınavına, Giriş Sınavı Bilgileri Tablolarında belirtilen yalnız bir grup ve il için başvurabileceklerdir. Birden fazla grup ve il için başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.