TPAO Personel Alımı 2024 – İŞKUR Başvuru Sayfası ve Şartları

TPAO Personel Alımı 2024 – İŞKUR Başvuru Sayfası ve Şartları
Yayınlama: 09.05.2024
275
A+
A-

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) farklı illerde bulunan yerleşkeleri bünyesinde istihdam etmek üzere lisans, önlisans mezunu olma şartı ile farklı unvanlarda çok sayıda personel alımı yapılacağını duyurdu.

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda TPAO farklı illerde bulunan yerleşkeleri bünyesinde istihdam etmek üzere en az önlisans mezunu olma şartı ile Üretim Operatör Yardımcısı, Elektrikçi, Ambarcı, Malzeme Eksperi-B, Harita Teknisyeni-B, Servis Görevlisi-B, İnşaat Teknisyeni-B, İş Güvenliği Teknisyeni-B, Sistem Destekçisi (Bilgi Sistemleri), Muhasebe Servis Görevlisi-B, Tedarik ve Lojistik Görevlisi-B, Laboratuvar Sorumlusu-B, Mühendis, Avukat, Uzman Yardımcısı unvanlarında toplam 150 personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

İlgili ilana başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler ve diğer tüm detaylar haberimizin devamında.

TPAO Şırnak Personel Alımı 2024

TPAO Şırnak Bölge Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere en az önlisans mezunu olma şartı ile Üretim Operatör Yardımcısı, Elektrikçi, Ambarcı, Malzeme Eksperi-B, Harita Teknisyeni-B, Servis Görevlisi-B, İnşaat Teknisyeni-B, İş Güvenliği Teknisyeni-B, Sistem Destekçisi (Bilgi Sistemleri), Muhasebe Servis Görevlisi-B, Tedarik ve Lojistik Görevlisi-B, Laboratuvar Sorumlusu-B, Mühendis, Avukat, Uzman Yardımcısı unvanlarında toplam 150 personel alımı yapacak.

Hangi Unvanlarda Personel Alımı Yapılacak?

TPAO Şırnak Bölge Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere en az önlisans mezunu olma şartı ile 16 farklı unvanda toplam 150 personel alımı yapacak.

PozisyonPersonel Sayısı
Üretim Operatör Yardımcısı66 Kişi
Elektrikçi20 Kişi
Ambarcı2 Kişi
Malzeme Eksperi-B4 Kişi
Harita Teknisyeni-B2 Kişi
Servis Görevlisi-B13 Kişi
İnşaat Teknisyeni-B2 Kişi
İş Güvenliği Teknisyeni-B2 Kişi
Sistem Destekçisi (Bilgi Sistemleri)2 Kişi
Muhasebe Servis Görevlisi-B1 Kişi
Tedarik ve Lojistik Görevlisi-B2 Kişi
Laboratuvar Sorumlusu-B6 Kişi
Mühendis16 Kişi
Avukat1 Kişi
Uzman Yardımcısı3 Kişi
TPAO Personel Alımı 2024

Diğer Memur Alımı İlanları

TPAO Personel Alımı 2024 Başvuru Şartları

TPAO personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylarda genel ce özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Şartlar

 • İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle adayların belirtilen okul bölüm/programlarından mezun olmaları gerekmektedir.
 • İŞKUR tarafından bildirilen nihai listelerde yer alan adaylara evrak teslimi telefon/e-mail yoluyla, sözlü sınav tarihi ise “www.tpao.gov.tr” internet adresinden duyurulacak olup ayrıca tebligat yapılmayacaktır.  
 • Seyahat engeli ve arazi çalışmasına mani hali bulunmamak.

Personel alımı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca, KPSS ilgili Puan Türü ve belirlenen diğer şartlar dikkate alınarak gerçekleştirilecektir.

Genel Hususlar

 • Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
 • Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki ilanlara, durumu talep şartlarına uyan ve ilanın yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.
 • İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
 • KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli olarak başvuranların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.
 • Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.
 • Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 • Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı olan yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde yerleşim yeri adresini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. Adres değişikliklerinde adayların e-Devlet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda kayıtlı olan taşınma tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunu İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
 • Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

İŞKUR TPAO Personel 2024 Başvuru Şekli

İŞKUR TPAO Şırnak personel alımı ilanına adaylar 09.05.2024 – 13.05.2024 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

TPAO Personel Alımı 2024
TPAO Personel Alımı 2024
TPAO Personel Alımı 2024

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.