MEB Destek Hizmetleri Personel Alımı 2024 Başvuru Formu ve Şartları

MEB Destek Hizmetleri Personel Alımı 2024 Başvuru Formu ve Şartları
Yayınlama: 27.03.2024
375
A+
A-

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü kendi yerleşkelerinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu olma şartı farklı unvanlarda çok sayıda erkek/kadın personel alımı için İŞKUR üzerinden iş ilanı yayınladı.

Yayınlanan ilgili ilanda MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Matbaa İşçisi, Elektrik-Elektronik Teknisyeni, Makine Teknisyeni, Özel Güvenlik Görevlisi (Silahlı), Temizlik Görevlisi, Mobilya Montajcısı unvanlarında toplam 26 daimi işçi, personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Başvuru yapacak adaylarda aranan şartları, başvuru tarihleri, başvuru şekli haberimizin devamında.

Hangi Unvanlarda Personel Alımı Yapılacak?

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 6 farklı unvanda toplam 26 daimi işçi, personel alımı yapılacak.

PozisyonPersonel Sayısı
Matbaa İşçisi10 Kişi
Elektrik-Elektronik Teknisyeni2 Kişi
Makine Teknisyeni5 Kişi
Özel Güvenlik Görevlisi (Silahlı)2 Kişi
Temizlik Görevlisi5 Kişi
Mobilya Montajcısı2 Kişi
MEB Destek Hizmetleri Personel Alımı 2024

Başvuru Şartları

İlgili ilana başvuru yapacak adaylarda aşağıda yer alan başvuru şartları aranmaktadır.

Elektrik-Elektronik Teknisyeni Başvuru Şartları

  • Sınav başvurusunun son günü itibariyle 18 yaşından gün almış olmak ve 35 yaşını bitirmemiş olmak,
  • Askerlikle ilişiği bulunmamak (Muaf/Terhis),
  •  İstihdam edilecek tüm ünvandaki personel kapalı dönem çalışmalarında (Dış ortamdan izole edilmiş olarak 24 saat esasına göre sınav evrakı basım iş ve işlemlerinin yürütüldüğü ortalama 30 gün süreli çalışma) görev alacağından bu çalışmalara katılmasına engel olacak sağlık problemi/süregelen hastalığı bulunmamak,
  • İstihdam edilecek tüm ünvandaki personel kapalı dönem çalışmalarında (Dış ortamdan izole edilmiş olarak 24 saat esasına göre sınav evrakı basım iş ve işlemlerinin yürütüldüğü ortalama 30 gün süreli çalışma) görev yapılacaktır.
  • İstihdam edilecek tüm kadrolar için alanlarında en az 6 ay iş deneyimine sahip olmak (İstihdam edilecek alanlarda “Ustalık Belgesine” sahip adaylarda deneyim şartı aranmayacaktır) ,
  • Talepler Ankara il düzeyinden karşılanacağından ilan tarihi itibariyle Ankara’da ikamet ediyor olmak.

15-19 Nisan 2024 tarihleri arasında belge teslimi, 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında belge kontrolü ve 29 Nisan 2024 tarihinde ise noter kura çekimi yapılacağı ve işçi alımı esnasında Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek olan duyuruların ise “dhgm.meb.gov.tr” adresinden yayınlanacağı planlanmaktadır.

Eğitim Durumu

Mesleki ve Teknik Eğitim veren Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanından mezun olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanında Ustalık belgesine sahip olmak

Kurum bünyesindeki kapalı dönem çalışma alanı içerisinde ve dışında bulunan Baskı Öncesi makinelerini kullanarak reprodüksiyon, montaj, kalıp alma işlerini yapmak, Konvansiyonel ve Dijital Baskı makinelerini kullanarak her türlü renkli baskı işlerini yapmak, Baskı sonrası makineleri kullanarak paketleme, kapak takma, tel dikiş, iplik dikiş, kesme ve cilt işlerini yapmak, kapalı dönem çalışması öncesi, kapalı dönem çalışması ve sonraki süreçlerde gerekli iş ve işlemleri yapmak.

Özel Güvenlik Başvuru Şartları

  • Silahlı Özel Güvenlik Personeli mesleğinde en az 6 ay deneyime sahip olmak. (Adı geçen Silahlı Özel Güvenlik Personeli meslek koduyla talep edilen deneyim süresi kadar SGK’da kayıtlı prim gününe sahip olduğunu SGK dökümü ile belgelemek)
  • Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Belgesine sahip olmak.

Temizlik Görevlisi Başvuru Şartları

Temizlik Personeli mesleğinde en az 6 ay deneyime sahip olmak. (Adı geçen Temizlik Personeli meslek koduyla talep edilen deneyim süresi kadar SGK’da kayıtlı prim gününe sahip olduğunu SGK dökümü ile belgelemek)

Diğer İlanlar

MEB Destek Hizmetleri Personel Alımı Başvuru Formu

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı için yukarıda yer başvuru şartlarını taşıyan adayların 27.03.2024 – 1.04.2024 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir.

Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

MEB Destek Hizmetleri Personel Alımı 2024
MEB Destek Hizmetleri Personel Alımı 2024

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.