İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Personel Alımı 2024 – Başvuru Sayfası ve Şartları

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Personel Alımı 2024 – Başvuru Sayfası ve Şartları
Yayınlama: 18.04.2024
1.033
A+
A-

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü kendi birimleri bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile farklı unvanlarda çok sayıda sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilanda giderleri Özel Bütçe gelirinden karşılanmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar” da yer alan ek 2 inci maddenin (b) fıkrasına göre 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen unvanlarda 33 sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

İlgili ilana başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler, kadro dağımı başvuru tarihleri ve diğer tüm detaylar haberimizin devamında

Hangi Unvanlarda Personel Alımı Yapılacak?

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü kendi birimleri bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile 6 farklı unvanda toplam 33 sözleşmeli personel alımı yapacak.

PozisyonPersonel Sayısı
Hemşire23 Kişi
Sağlık Fizikçisi2 Kişi
Büro Personeli3 Kişi
Teknisyen2 Kişi
Destek Personeli2 Kişi
Mimar1 Kişi
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Personel Alımı 2024

Diğer İlgili Yazılarımız

Başvuru Şartları Neler?

 • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
 • Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu olmamak.
 • 5917 sayılı Kanunun 47. maddesi’nin 5. fıkrası (A) 2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.
 • Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.
 • Adayların ilgili 2022 KPSS (B) grubu puan türüne sahip olması gerekmektedir. Ortaöğretim Mezunları için 2022 KPSS-P94, Ön Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.
 • Hali hazırda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa personeli olmamak.
 • Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek ve engel durumu bulunmamak.
 • Tüm pozisyonlar için görevini tam zamanlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak. (Destek Personeli ve Büro Personeli kadrolarına başvuran adayların başvuru tarihi itibariyle herhangi bir önlisans veya lisans örgün eğitim programlarında kaydı bulunmamak.)
 • Erkek adaylar için Askerlikle ilişiği bulunmamak.
 • Tüm pozisyonlar için Rektörlük tarafından gerekli görüldüğü hallerde görev yerlerinde değişiklik yapılabilecektir.
 • Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezine alınacak kadro pozisyonları için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu, her türlü hayvan, her türlü böcek vb. fobisi-alerjisi / kan-yara fobisi ve benzeri engelleri bulunmadığına dair beyanda bulunan adaylar atanmaya hak kazandığında bu konuda hekim raporu getirecek olup getirmediği takdirde atanma hakkından feragat etmiş sayılacaktır.
 • D.P-R 1 başvuru nolu Destek Personeli (Şoför) kadrosuna başvuru yapacaklar için Askerliğini yapmış olmak şartı aranacaktır.
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Personel Alımı 2024
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Personel Alımı 2024
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Personel Alımı 2024
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Personel Alımı 2024

Başvuru Belgeleri

 • Fotoğraf (son 6 ay içersinde çekilmiş vesikalık-jpg formatında)
 • Ortaöğretim (Lise ve Dengi) mezuniyet şartı istenen kadrolar için diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi (barkodlu e- devlet çıktısı da kabul edilecektir.)
 • Erkek adaylar için Askerlik Belgesi (barkodlu e-devlet çıktısı da kabul edilecektir.)
 • Deneyim şartı istenen kadrolar için deneyimli olduğunu gösterir çalıştığı kurumdan onaylı belge veya SGK Dökümü
 • Sertifika, Belge istenen kadrolar için ilgili sertifika, belge
 • Özgeçmiş/CV istenen kadrolar için ilgili alandaki çalışmalarını gösteren Özgeçmiş/CV

Cerrahpaşa Personel Alımı 2024

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa 4-b sözleşmeli personel alımı ilanına 18.04.2024 02.05.2024 tarihleri arasında https://personelbasvuru.iuc.edu.tr internet adresi üzerinden kayıt oluşturularak online olarak yapılacaktır.

Sadece bir pozisyon için aranılan başvuru nosu belirtilerek başvuru yapılacaktır. Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır.

Posta ile ya da şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren, online başvurusunu tamamlamayan, yüklenmesi istenen belgelerin eksik olması veya okunaklı olmaması halinde veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılamayacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.