İBB Özel Güvenlik Alımı 2024 Başvuru Formu – Başvuru Şartları ve Maaşları

İBB özel güvenlik alımı başvuru formu, başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler, başvuru tarihleri, özel güvenlik maaşları gibi merak edilen tüm detaylar yazımızda.

İBB Özel Güvenlik Alımı 2024 Başvuru Formu – Başvuru Şartları ve Maaşları
Yayınlama: 06.03.2024
Düzenleme: 24.04.2024 17:21
1.835
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden birisi olan İstgüven İstanbul Güvenlik A.Ş. İŞKUR aracılığı ile müjde niteliğinde bir iş ilanı yayınladı.

İBB iştiraklerinden birisi olan İstgüven İstanbul Güvenlik A.Ş. İstanbul genelinde bulunan yerleşkeleri bünyesinde görevlendirmek üzere silahlı/silahsız özel güvenlik kimlik kartına sahip olma şartı ile erkek/kadın 150 yeni güvenlik görevlisini bünyesine katmaya hazırlanıyor.

İBB özel güvenlik alımı için adayların başvurularını en doğru şekilde yapmaları için gereken tüm işlemleri adım adım anlatacağız. Başvuru işlemlerinin yanı sıra başvuru şartlarına ve maaş bilgilerine de yer veceğiz.

Başvuru Şartları Neler?

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetine dair kanun 10.maddesindeki belirtilen şartlara haiz olmak, Valilik onaylı Silahlı /Silahsız Özel Güvenlik kimlik kartına sahip olmak, En az 1 yıl deneyim sahibi olan Kadın, Erkek adaylar

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Neler?

Başvuru esansında belge istenmeyecek olup, mülakat sonrası gerekli bilgi ve belgeler talep edilecektir. Başvurular aşağıda belirtilen Web sitesine özgeçmişin oluşturulması ile tamamlanmış olacaktır.

Başvuru Şekli

İBB iştirak şirketi İstgüven İstanbul Güvenlik A.Ş. özel güvenlik alımı için yayınlanan iş ilanına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan linke tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirler.

Linke tıkladıktan sonra karşınıza İBB kariyer sayfası çıkacaktır. Bu sayfanın sağ üst köşesinde bulunan başvur sekmesini tıklayınız.

İBB Özel Güvenlik Alımı 2024

Başvuru sekmesine tıkladıktan sonra sistem sizi İBB Kariyer giriş sayfasına yönlendirecek. Bu sayfa üzerinde yer alan Kullanıcı Girişi bölümüne kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yap bölümüne tıklayarak giriş yapın.

İBB Özel Güvenlik Alımı 2024

Fakat sisteme giriş yapabilmeniz için daha önceden siteme daha önceden üye olmanız gerekmektedir. Daha önceden üyeliğiniz bulunmuyorsa aynı sayfa üzerinde yer alan üye ol sekmesine tıklayarak sizden istenilen bilgileri doğru ve eksizsiz bir şekilde girerek üye olma işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

Sisteme üye olduktan sonra İBB kariyer sayfası üzerinde yer alan size uygun tüm iş ilanlarına başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

İBB Özel Güvenlik Alımı 2024 Başvuru Formu, Tarihi ve Adresi

İBB iştiraki İstgüven tarafından yayınlanan özel güvenlik alımı için başvuru şartlarını taşıyan adaylar 25.04.2024 – 01.05.2024 tarihleri arasında https://kariyer.ibb.istanbul/ilanlar/genel-basvuru-5 adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

İBB Özel Güvenlik Alımı 2024

İBB Özel Güvenlik Maaşları 2024

İBB özel güvenlik maaşları 2024 yılı itibariyle ne kadar oldu sorusu başvuru yapacak adayların en fazla merak ettiği ve araştırdığı konulardan bir diğeridir.

2024 yılı Ocak ayı itibarıyla İBB personel maaşlarına yapılan zam, personelin görev yaptığı yere, mesai saatlerine, ek tazminatlara, tecrübeye ve eğitim seviyesine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ancak genel olarak İBB personel maaşlarına %51 ile %69 arasında zam yapıldığını söyleyebiliriz. Bu zam oranları, 6 aylık bir zam dönemini kapsamaktadır.

İBB personel maaşlarına yapılan %51 ile %69 zam sonrasında özel güvenlik maaşları ortalama olarak 28.000 TL ile 35.000 TL seviyesine yükselmiştir. Maaşlara ek olarak yol, yemek, sosyal sigorta, ikramiye ödemeleri de yapılmaktadır.

İBBÖzel Güvenlik Maaşları
En Düşük28.000 TL
En Yüksek35.000 TL
İBB Özel Güvenlik Maaşları 2024

Not: Yukarıda vermiş olduğumuz rakamlar resmi rakamlar değildir. Yaptığımız araştırmalar sonucunda elde etmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık.

2024 Yılı İBB Personel Sayısı

BB’de çalışanların tam sayısı, hangi tarihe ve hangi kategoriye göre baktığınıza bağlı olarak değişmektedir.

 • İBB’nin resmi web sitesinde 43.980 personel sayısı belirtilmektedir.
 • İBB’nin 2023 yılı bütçesine göre ise toplam personel sayısı 54.000 olarak tahmin edilmektedir.
 • Bazı kaynaklarda ise bu sayının 60.000’e yakın olduğu belirtilmektedir.
 • Bu sayılar, İBB’nin ana şirketinde çalışan personelleri kapsamaktadır.
 • İBB’nin 29 anonim şirketi, 4 kamu kuruluşu ve birçok iştiraki de bulunmaktadır.

Bu iştiraklerde çalışan personelleri de dahil ettiğimizde, İBB’de çalışan toplam personel sayısının 100.000’i aştığı tahmin edilmektedir.

İBB’de çalışan personellerin dağılımı

 • Memurlar: 25.000
 • Sözleşmeli Memurlar: 15.000
 • İşçiler: 10.000
 • Diğer: 4.000

İBB İştirak Şirketleri

Öne çıkan İBB iştirak şirketler;

 • İstanbul Ulaşım A.Ş.: İstanbul’da toplu taşıma hizmetlerini yöneten şirkettir.
 • İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi): İstanbul’da su ve kanalizasyon hizmetlerini sağlayan kuruluştur.
 • İSTAÇ (İstanbul Çevre Yönetimi ve Katı Atık Tesisi A.Ş.): İstanbul’un çöp yönetiminden sorumlu olan şirkettir.
 • İSPARK (İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş.): İstanbul genelinde otopark hizmetleri sunan şirkettir.
 • İSTTELKOM A.Ş.: İstanbul’da telekomünikasyon hizmetleri sağlayan şirkettir.
 • İstanbul Medya A.Ş.: İstanbul genelinde medya ve iletişim alanında faaliyet gösteren bir iştirak şirketidir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.