Göç İdaresi İşçi Alımı 2024 – İŞKUR Başvuru Sayfası ve Şartları

Göç İdaresi İşçi Alımı 2024 – İŞKUR Başvuru Sayfası ve Şartları
Yayınlama: 22.04.2024
296
A+
A-

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu olma şartı ile farklı unvanlarda çok sayıda işçi alımı için İŞKUR üzerinden iş ilanları yayınladı.

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu olma şartı ile Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi ve Şoför unvanlarında toplam 382 daimi erkek/kadın işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir.

İlgili ilana başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler, başvuru tarihleri ve diğer tüm detaylar haberimizin devamında.

Hangi Unvanlarda İşçi Alımı Yapılacak?

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu olma şartı ile 3 farklı unvanda toplam 382 daimi işçi alımı yapacak.

Göç İdaresi İşçi Alımı 2024 Tablosu

Pozisyonİşçi Sayısı
Güvenlik Görevlisi150 (Erkek) – 50 (Kadın)
Temizlik Görevlisi120 (Erkek) – 20 (Kadın)
Şoför42 Kişi
Göç İdaresi İşçi Alımı 2024

Diğer İlgili İlanlar

Göç İdaresi İşçi Alımı 2024 Başvuru Şartları Neler?

Göç İdaresi işçi alımı ilanına başvuru yapacak adaylarda genel ve özel başvuru şartları aranmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,
 • İlan tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • İlan tarihi itibarıyla askerlikle ilişiği bulunmamak, (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak,
 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,
 • İlan tarihi itibarıyla İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak,
 • İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adayların Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olması gerekmektedir.
 • İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın tazminatsız feshedilecektir.
 • Sürekli işçi kadroları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.
 • Başvurular sadece bir unvan için yapılacaktır. Birden fazla unvan için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan/sınav sürecinin her aşamasında Başkanlıkça sonlandırılacaktır. Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, istihdam işlemleri yapılmış ise işlemleri iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
Göç İdaresi İşçi Alımı 2024
Göç İdaresi İşçi Alımı 2024

Kura Tarihi ve İşlemleri

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi 08/05/2024 tarihinde saat 10:30’da İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü Meclis Salonu (Hırka-i Şerif Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No: 64 Fatih/İstanbul) adresinde noter huzurunda gerçekleştirilecektir. Belirtilen bu tarihte değişiklik olması halinde Göç İdaresi Başkanlığı internet adresinde yeni kura tarihine ilişkin duyuru yapılacaktır.

Tüm başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen adaylar Göç İdaresi Başkanlığı internet adresinden (www.goc.gov.tr) ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Kura çekimi sonucunda belirlenen ve başvuru şartlarını taşıyan adaylar sözlü sınava alınacaktır. Adaylar noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimine katılabilecektir.

Göç İdaresi İşçi Alımı 2024 Başvuru

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü işçi, personel alımı ilanına başvurular 22.04.2024 – 26.04.2024 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) (esube.iskur.gov.tr) adresi üzerinden çevrimiçi olarak yapılması gerekmektedir.

Şahsen, posta veya e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Belge Teslim İşlemleri

Kura çekimi sonucunda asil ve yedek olarak belirlenen adaylardan istenilecek belgeler ile belgelerin teslim edileceği yer ve tarihler Başkanlığımızın (www.goc.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.