Darphane İşçi Alımı 2024 – Başvuru Sayfası ve Şartları

Darphane İşçi Alımı 2024 – Başvuru Sayfası ve Şartları
Yayınlama: 22.04.2024
927
A+
A-

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan yerleşkesi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu olma şartı ile farklı unvanlarda çok sayıda işçi alımı yapılacağını duyurdu.

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan yerleşkesi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu olma şartı ile Matbaa İşçisi, Dökümcü, Metal Pres Makinesi Operatörü, Forklift Operatörü, Hadde İşçisi, Makine Bakım Onarım Teknisyeni/Endüstriyel Mekanik Teknisyeni ve Kaynakçı unvanlarında toplam 25 daimi işçi alımı yapılacağına yer verilmiştir.

İlgili ilana başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru tarihleri, kadro dağılımı ve diğer tüm detaylar haberimizin devamında.

Hangi Unvanlarda Personel Alımı Yapacak?

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan yerleşkesi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu olma şartı ile 6 farklı unvanda toplam 25 daimi işçi alımı yapacak.

PozisyonPersonel Sayısı
Matbaa İşçisi10 Kişi
Dökümcü3 Kişi
Metal Pres Makinesi Operatörü2 Kişi
Forklift Operatörü1 Kişi
Hadde İşçisi6 Kişi
Makine Bakım Onarım Teknisyeni
Endüstriyel Mekanik Teknisyeni
2 Kişi
Kaynakçı1 Kişi
Darphane İşçi Alımı 2024

Diğer İlgili İlanlar

Başvuru Şartları Neler?

Darphane işçi alımı ilanına başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar bu şekildedir. detaylar İŞKUR başvuru sayfasında yer almaktadır.

  • Lise ve dengi okul mezunu olmak.
  • İlgili bölümlerinden birinden mezun olmak.)
  • Yaş Durumu İlan tarihi itibariyle 20 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olmak.
  • Askerlik Durumu Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (yapmış olmak, tecilli olmak veya muaf olmak).
  • Deneyim 1 yıl mesleki deneyimini SGK kayıtları ile belgelemek.
  • Aranan Özellikler Vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışan.

Darphane İşçi Maaşları 2024 Ne Kadar

2024 yılı ocak ayı itibariyle Kamuda çalışan işçi maaşlarına %32,57 oranında zam yapıldı. Bu zam, işçi maaşlarında 3.000 TL’ye kadar bir artış sağladı. Asgari ücret zammı ve enflasyon farkı da eklendiğinde, en düşük kamu işçisi maaşı 15.000 TL’ye yükseldi. Bu maaşlara ek olarak ikramiye, gece zammı, vardiya primi, yol, yemek gibi ek ödemeler yapılmakta olup, en düşük Darphane işçi maaşı 30.000 TL civarındadır.

Hükümet ve sendikalar arasında imzalanan ek protokol ile, yürürlük süresi ocak ayından sonra başlayan toplu iş sözleşmelerinde de %32,57’lik zam uygulanmasına karar verildi. Bu sayede, daha önce zam alamayan bazı kamu işçileri de bu zamdan faydalandı.

Ancak, maaşlar pozisyona, deneyime, eğitime ve çalışılan şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Darphane İşçi Alımı 2024 İŞKUR Başvuru Şekli

Darphane işçi alımı ilanına adaylar 22.06.2024 – 26.04.2024 tarihleri arasında esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir.

Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Darphane İşçi Alımı 2024
Darphane İşçi Alımı 2024

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.