Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bünyesinde İşe Girmek İsteyenler Dikkat! 189 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bünyesinde İşe Girmek İsteyenler Dikkat! 189 Personel Alımı Başvuruları Başladı
Yayınlama: 14.06.2024
Düzenleme: 14.06.2024 13:41
30
A+
A-

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile farklı unvanlarda çok sayıda sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu.

Yayınlanan ilgili ilanda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile Destek Personeli, Biyolog, Programcı, Büro Personeli, Diğer Sağlık Personeli, Fizyoterapist, Hemşire, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Sağlık Teknikeri, Teknisyen unvanlarında toplam 189 sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

İlgili ilana başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru tarihleri, başvuru belgeleri ve diğer tüm detaylar haberimizin devamında.

Hangi Unvanlarda Personel Alımı Yapılacak?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu olma şartı ile 10 farklı unvanda toplam 189 sözleşmeli personel alımı yapacak.

PozisyonPersonel Sayısı
Biyolog2 Kişi
Programcı2 Kişi
Büro Personeli14 Kişi
Destek Personeli74 Kişi
Diğer Sağlık Personeli5 Kişi
Fizyoterapist 1 Kişi
Hemşire44 Kişi
Koruma ve Güvenlik Görevlisi21 Kişi
Sağlık Teknikeri22 Kişi
Teknisyen4 Kişi

Başvuru Şartları Neler?

Başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan genel ve özel başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Genel Başvuru Şartları

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
  • KPSS B grubu sınavlarından; Lisans mezunları için 2022 KPSS P3, Ön lisans mezunları için 2022 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS P94 puanı esas alınacaktır.

Özel Başvuru Şartları

  • Tercih edilecek pozisyonun hizasında yer alan şartları taşıyor olması.
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına başvuracak erkek adaylar için 170 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun em cinsinden son iki rakam ile kilosu arasında farkın 10’dan fazla olmamak. (Örneğin, 190 cm boyundaki adayın kilosunun en fazla 90+10-100 kilo ile en az 90-10-80 kilo aralığında olması.)
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına başvuracak kadın adaylar için 160 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakam ile kilosu arasında farkın 10’dan fazla olmamak. (Örneğin, 190 cm boyundaki adayın kilosunun en fazla 90+10=100 kilo ile en az 90-10-80 kilo aralığında olması.)
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması.
  • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
  • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü gereğince başvuru yapamazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler yerleşmeye hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

Diğer Yazılarımız

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 4/b personel alımı ilanına başvuru işlemleri ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 14.06.2024 – 28.06.2024 tarihleri arasında adayların https://ilan.comu.edu.tr/ adresinden başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla pozisyona başvuru yapamayacaktır.

Başvuru süresince mevcut başvuruda güncelleme yapılabilecek olup tüm sorumluluk kişiye aittir. (Yanlış/Eksik belge yükleme, farklı mezuniyetle başvurma, yanlış pozisyona başvurma vb.)

Adayların KPSS puan türü, yılı ve puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacaktır. İlgili pozisyon için istenen KPSS puan türü ve yılı uygun olmayan adaylar başvuru yapamayacaktır.

Lise mezuniyet belgelerinin başvuru sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Yükseköğretim Mezuniyet Belgeleri ise YÖKSİS kayıtlarından çekilecektir. YÖKSİS kayıtlarında yer almayan Yükseköğretim Mezuniyet Belgeleri için adaylar mezun olduğu Üniversite ile iletişime geçerek mezuniyet kayıtlarını YÖKSİS’e eklettirdikten sonra başvuru yapabileceklerdir.

Adaylar deneyim için E-devletten alacakları barkodlu SGK Hizmet Dökümünü (Meslek kodunu gösterir) veya Kurumundan alacağı çalışma süresini ve unvanını açıkça belirtir ONAYLI çalışma belgesini yüklemeleri gerekmektedir. Staj süreleri mesleki deneyim olarak kabul edilmeyecektir.

Sertifika istenilen pozisyonlar için; ilan başvuru süresi içinde alınan sertifikalar kabul edilmeyecektir. > Başvuru süresi içerisinde ilan edilen pozisyonlar için herhangi bir ön değerlendirme yapılmayacaktır. İlan süresi bitimi itibariyle her bir pozisyon için KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak başvurular kontrol edilecek ve kontenjan dahilinde ASIL ve YEDEK listesi belirlenecektir.

Kontenjan dahilinde belirlenen ASIL ve YEDEK dışında kalan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.