Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın Kurban Bayramı Mesajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın Kurban Bayramı Mesajı
Yayınlama: 15.06.2024
Düzenleme: 15.06.2024 22:31
10
A+
A-

Kıymetli vatandaşlarımız, yurtdışında yaşayan değerli soydaşlarımız ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu mübarek günlerin tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini temenni ediyorum.

Kurban Bayramı, yardımlaşma ve dayanışmanın artmasına vesile olan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren özel bir gündür. Kurban, yakınlık, kardeşlik ve paylaşma demektir. Biz bu ruhla 22 yıldır her türlü zorluğun üstesinden birlikte geldik, her sıkıntıyı milletimizle birlikte aştık. Ülkemizi içeriden ve dışarıdan diz çöktürmek isteyenlerin oyunlarını bozduk, yerli ve milli politikalarımızla suni ekonomik krizleri bertaraf ettik. Yatırım, üretim ve istihdam odaklı büyüme programımızda elde ettiğimiz başarıları çalışma ve sosyal güvenlik hizmetlerine yansıttık.

Ülkemiz; güçlü ekonomisi, sağlam siyasi iradesi ve köklü devlet geleneğiyle, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, mazlum coğrafyaların yükselen sesi olmaya devam ediyor. Myanmar’dan Bosna’ya, Filistin’den Afrika’ya, dünyanın her köşesine yardım elimizi uzatıyor, gönül köprüleri inşa ediyoruz.

Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerledikçe, bu bağların daha da güçlendiğini görüyoruz. Emekçilerimiz başta olmak üzere, işçi, işveren, yatırımcı ve üreticilerimizle, kadın erkek, genç yaşlı demeden tüm vatandaşlarımızın katkılarıyla daha müreffeh yarınlara birlikte yürüyeceğiz. Devlet ve millet el ele vererek çalışan ve üreten nüfusumuz arttıkça, sosyal dayanışma ve yardımlaşma yaygınlaştıkça bayramlarımız gerçek anlamda bayram olacaktır.

Rabbimize, bizi bir bayrama daha birlik ve beraberlik içerisinde ulaştırdığı için şükrediyor, Gazze başta olmak üzere, ümmet coğrafyamızda yaşanan haksızlık, adaletsizlik ve zulümlerin bir an önce sona ermesini diliyorum. Bayramlarımızı sevinç ve coşkuyla idrak edeceğimiz huzurlu günlere yeniden kavuşacağımıza yürekten inanıyor, Rabbimizden kurban ibadetlerimizin kabul olmasını niyaz ediyorum.

Prof. Dr. Vedat IŞIKHAN Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.