Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2024 – İş Başvuru Formu ve Maaş Bilgileri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2024 – İş Başvuru Formu ve Maaş Bilgileri
Yayınlama: 02.03.2024
1.888
A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi her yıl farklı dönemlerde iştirak şirketleri bünyesinde istihdam edilmek üzere ihtiyaç duyulan kadrolarda personel alımı gerçekleştirmektedir. İŞKUR üzerinden yayımlanan en son ilanda Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir iştirak olan Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. bünyesinde farklı mesleklerden personel alımı yapılacağı ilan edilmiştir.

Yayımlanan ilgili ilanda Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilk öğretim mezunu olma şartı ile hemşire, hemşire yardımcısı ve temizlik personeli kadrolarında 16 işçi, personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

Başvuru yapacak adaylarda aranan iş başvuru şartları, iş başvuru formu, başvuru için gerekli belgeler, başvuru tarihleri ve işçi maaşları gibi tüm önemli bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Hangi Unvanlarda Kaç Personel Alımı Yapılacak?

Antalya Büyükşehir Belediyesi personel alımı ilanına erkek ve kadın adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Pozisyonİşçi Sayısı
Hemşire2
Hemşire Yardımcısı1
Temizlik Görevlisi13

Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. İş Başvuru Şartları

Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. personel alımı için yayımlanan ilanda aşağıda yer alan başvuru şartlarının arandığına yer verilmiştir.

Hemşire Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Antalya İl sınırları içinde ikamet ediyor olmak,
 • Hemşirelik bölümü mezunu olmak,
 • En az önlisans mezunu olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak.

Hemşire Yardımcısı Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Antalya İl sınırları içinde ikamet ediyor olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • En az lise mezunu olmak,
 • Mesleki ve teknik liselerin hemşire yardımcılığı bölümünden mezun olmak.

Temizlik Görevlisi Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Antalya İl sınırları içinde ikamet ediyor olmak,
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • En az ilköğretim mezunu olmak.

Diğer İlgili İlanlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Alımı 2024

Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. İş Başvuru Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. işçi, personel alımı ilanına aşağıda yer vermiş olduğumuz adrese 01.03.2024 – 07.03.2024 tarihleri arasında şahsen giderek iş başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Adresi: Yüksekalan Mah. Adanan Menderes Bul. Büyükşehir Hiz. Binası No:20 Muratpaşa/ANTALYA

Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2024
Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2024
Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2024

Antalya Büyükşehir Belediyesi Personel Maaşları 2024

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlarımız için müjde niteliğinde bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda Antalya İnsan Kaynakları A.Ş. kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim, önlisans, lisan mezunu olma şartı ile 16 personel alımı yapılacağına yer verilmiştir.

İlgili ilana başvuru yapacak olan adaylar için yazımın ilk bölümünde başvuru sayfasına, başvuru tarihlerine, başvuru şartlarına ve başvuru adresine yer vermiştik. Yazımızın bu bölümünde ise vatandaşlarımızın en fazla merak ettiği ve araştırdığı konularından bir diğeri yani işçi, personel maaşları ne kadar sorununa yanıt vereceğiz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İşçi Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapıldı?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 8 bin 352 işçiyi kapsayan tarihi bir zam anlaşmasına imza attı. Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü töreninde konuşan Başkan Muhittin Böcek, işçilere enflasyon karşısında ezdirilmemesi için maaşlara %80 zam yapıldığının müjdesini verdi.

Başkan Muhittin Böcekten Zam Açıklaması

Törende çalışanlara seslenen Başkan Böcek, “Antalya’mıza hizmet eden sizlersiniz. Bu zor süreçte sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Hiçbir çalışanı işten çıkarmadık, siyaset üstü davrandık. Antalya’ya çivi çakan herkese teşekkür ederim.” dedi.

En Düşük Maaş 28 Bin TL’ye Yükseliyor

Böcek, zam oranları hakkında şu bilgileri verdi: “Personellerimizi yüksek enflasyondan korumak için Belediye-İş Sendikası ile yaptığımız anlaşmada en düşük şirket işçileri ücreti 2023 yılı Aralık ayında net 15 bin 615 TL’den net 28 bin TL’ye yükseltiliyor. Kadrolu işçilerimizin en düşük maaşı da 40 bin TL‘ye çıkarılıyor.”

Sosyal Yardım Paketinde de İyileştirmeler

Zammın yanı sıra sosyal yardım paketinde de iyileştirmeler yapılacağını belirten Böcek, ASAT şirket çalışanı kardeşlerimizin yemek yardımının en üst sınıra yükseltileceğini de sözlerine ekledi.

Antalya Ulaşım AŞ’den Antalya İnsan Kaynakları AŞ’ye Geçiş

Belediye iştirak şirketimiz Antalya Ulaşım AŞ’den Antalya İnsan Kaynakları AŞ’ye geçişini yapmış bulunan otobüs şoförlerimiz ile ilgili olarak toplu sözleşme görüşmeleri süresince avans olarak verilen tutarların da mahsup edilmeyeceğini açıklayan Böcek, “Antalya’mız için alınteri döken tüm emekçi çalışma arkadaşlarımıza yapmış oluğumuz maaş artışlarının hayırlı olmasını diliyorum. Aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya üretmeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerine son verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.